Top 6 systemów kafeteryjnych na polskim rynku

wrzesień 5, 2018

Systemy kafeteryjne to absolutny fenomen na współczesnym rynku świadczeń pozapłacowych. Pozwalają wybrać pracownikom to, co dla nich najważniejsze i dostosowują się do ich potrzeb. Pracodawcy, którzy dają swoim podwładnym możliwość zadecydowania o tym, jakie benefity chcą otrzymać, zyskują lojalnych pracowników i nie mają problemów ze znalezieniem kolejnych. Nic więc dziwnego, że z roku na rok pojawia się coraz więcej platform oferujących takie rozwiązanie. A jak wybrać to najbardziej odpowiednie? Oto 6 najpopularniejszych systemów kafeteryjnych na polskim rynku!

Systemy kafeteryjne – cechy wspólne

Przeglądając oferty wszystkich dostępnych na rynku systemów kafeteryjnych, można zauważyć wiele podobnych informacji. Są to przede wszystkim korzyści, jakie daje wprowadzenie ich w danym przedsiębiorstwie. Poniżej przypominamy najważniejsze z nich:

 • Zwiększenie motywacji, zaangażowania i lojalności zatrudnionych osób
 • Oszczędność – mniejsza rotacja pracowników oraz więcej aplikacji na oferty pracy danej firmy
 • Tworzenie pozytywnego employer brandingu danej firmy
 • Dostosowanie do różnych potrzeb pracowników w każdym wieku
 • Budowanie przewagi nad konkurencją
 • Optymalizacja budżetu i pełna kontrola nad wydatkami firmy


[ Więcej na ten temat znajdziesz we wpisie:
Innowacyjne oferty w kafeterii ]

Najpopularniejsze systemy kafeteryjne w Polsce

Na naszej liście znajdziesz zarówno tradycyjne i popularne platformy, jak i zupełnie innowacyjne rozwiązania, które poza szerokim wachlarzem benefitów, angażują pracowników w rywalizacje sportowe. W opisie uwzględniliśmy głównie informacje, które znajdziesz na stronach poszczególnych marek. Sprawdź i wybierz najlepszą ofertę dla Twojej firmy!

[ Zobacz też: Innowacyjne oferty w kafeterii ]

1. Up Beat

Up-beat

Naszą listę otwiera Up Beat jeden z najbardziej popularnych systemów kafeteryjnych na polskim rynku.

Zdaniem twórców platformy, jej głównymi wyróżnikami są:

 • Łatwa obsługa i responsywny interfejs – dzięki niemu pracownicy mogą bez problemu korzystać z systemu. Efektem jest to zminimalizowaniem liczby pytań oraz czasu poświęconego przez działy Human Resources na pomoc poszczególnym osobom w obsłudze platformy. Dodatkowo, dzięki w pełni responsywnej platformie, pracownicy mogą korzystać z niej na dowolnym urządzeniu stacjonarnym lub mobilnym.

 • Transparentne warunki korzystania z poszczególnych świadczeń – przy każdym beneficie pracownicy mogą zapoznać się z zasadami jego korzystania oraz regulaminem. Dodatkowo, znajdą tam informację na temat tego, jakie środki może przeznaczyć na jego zakup.

 • Elastyczny system platforma daje pracownikom możliwość dodania własnych świadczeń pozapłacowych do systemu, a także gwarantuje stały rozwój Partnerów. Dodatkowo, zatrudnione osoby mogą wybrać interesujące ich benefity w dowolnym czasie.

 • Szeroki wachlarz usług i produktów do wyboru – platforma współpracuje z dużymi firmami i gwarantuje, że wybiera tylko najlepsze benefity dla pracowników.

 • Wiele możliwości finansowania – jako pracodawca możesz dowolnie łączyć różne metody płatności w wybranych przez siebie proporcjach. Dodatkowo, masz także możliwość dopłaty do benefitów ze środków ZFŚS, środków obrotowych lub własnych.

 • Automatyczne zakupy – aby wybrać interesujące ich świadczenie, Twoi pracownicy nie muszą dzwonić do konsultanta i wypełniać żadnych dodatkowych formularzy. Cały ten proces odbywa się w pełni zautomatyzowany sposób.

 • Oszczędność czasu i pieniędzy – za pomocą Up Beat możesz zaoferować swoim pracownikom benefity, które mogą zostać opłacone z wykorzystaniem środków ZFŚS.

W ofercie Up-beat znajdziesz m.in. pakiety sportowe, opiekę medyczną, a także vouchery do kina i wybranych sklepów.

2. Motivizer

Motiviser

Kolejną znaną platformą, która znalazła się na naszej liście jest Motivizer. Główne cechy tego rozwiązania to:

 • Nieprzerwany dostęp z platformy można skorzystać w dowolnym momencie – każdy użytkownik ma do niej dostęp 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Wystarczy dostęp do internetu.
 • Dostosowanie do zróżnicowanych potrzeb – jak zapewniają twórcy platformy, ich system kafeteryjny uwzględnia potrzeby osób w różnym wieku, znajdujących się na różnych etapach w życiu i mających odmienne priorytety.
 • Wewnętrzny sklep dla pracowników – Motivizer stworzył sklep z szerokim wachlarzem usług i atrakcyjnymi rabatami dla pracowników. Dodatkowo, można go również zintegrować ze świadczeniami, które w danej firmie zostały już wprowadzone.
 • Rozwiązania dedykowane pracodawcom – Motivizer udostępnia także program, który ułatwi Ci premiowanie pracowników, a także raportowanie i zarządzanie środkami ZFŚS.
 • Wprowadzenie elementów budujących motywację pracowników – aby dodatkowo zmotywować pracowników do codziennej pracy, Motivizer wprowadził także elementy mechanizmów społecznościowych oraz rywalizacji.

W ofercie Motivizer znajdziesz wiele świadczeń do wyboru, w tym m.in. karty sportowe, karty podarunkowe opiekę medyczną, ubezpieczenie, a także te mniej standardowe, takie jak chociażby dofinansowanie do prywatnych żłobków i przedszkoli.

3. MyBenefit od Benefits System

Mybenefit

Benefit Systems to twórca MultiSport – jednej z najpopularniejszych kart sportowych na polskim rynku. [ Zobacz też: Karty sportowe dla pracowników – przegląd ]

Oprócz rozbudowanej oferty sportowej, firma w swojej ofercie ma także system kafeteryjny o nazwie MyBenefit.

Cechami, na które zwracają uwagę twórcy owego systemu są:

 • Wygoda – wszystkie świadczenia dostępne są w jednym miejscu. Pracownik sam wybiera, co go interesuje i z czego chciałby skorzystać.
 • Szeroki wybór – platforma oferuje tysiące różnego rodzaju benefitów, które można zrealizować na terenie całej Polski. Dziedziny to m.in. zakupy, sport, turystyka, kultura czy rekreacja.
 • Oszczędność czasu – Pracownik może zrealizować wybrane usługi w dowolnym momencie, od razu po dokonaniu wyboru – nie ma zatem konieczności oczekiwania na przesłanie bonów czy kart podarunkowych.

4. Medicover Benefits

Medicover Benefits

Kolejna pozycja na naszej liście to Medicover Benefits, będący połączeniem firmy Media Program specjalizującej się w zakresie budowie i zarządzaniu programami benefitowymi, motywacyjnymi i rabatowymi z zaufaniem licznego grona klientów firmy Medicover.

Organizacja wyznaczyła sobie 3 najważniejsze priorytety:

 1. Najwyższa jakość – system oparty na zaawansowanych technologiach, zapewniającym efektywność i bezpieczeństwo.
 2. Innowacyjność – rozwiązania dostosowane do potrzeb i wymagań klientów.
 3. Wyjątkowy zespół – firma stawia na ludzi, dlatego docenia pracę całego zespołu i wie, że to od niego zależy efektywność całego przedsiębiorstwa.

Platforma benefitowa Medicover Benefits zapewnia:

 • obsługę różnorodnych świadczeń abonamentowych, takich jak karty sportowe, ubezpieczenie, prywatną opiekę medyczną itp. dostępnych w wersji elektronicznej
 • Szeroki wybór świadczeń, które możesz samodzielnie wskazać
 • Ułatwienie dla działów HR, umożliwiające integrację platformy z systemami kadrowo-płacowymi
 • obsługę zróżnicowanych grup pracowniczych i struktur wielospółkowych struktur
 • identyfikację graficzną dostosowaną do Twojej firmy
 • wszystkie dostępne opcje finansowania świadczeń pozapłacowych: środki obrotowe, płatności ze środków własnych pracownika, środki z ZFŚS
 • dedykowane raporty dla pracodawcy

5. Nais

Nais

Przechodzimy do systemów, które poza tym, że dają pracownikom wybór najlepszych z ich perspektywy benefitów, motywują do angażowania się w różnego rodzaju zespołowe aktywności. Jednym z takich rozwiązań jest Nais – innowacyjne narzędzie będącą nową formą angażowania pracowników oraz całych zespołów, mające na celu poprawę jakości i atmosfery w pracy.

Korzyści, na które wskazują twórcy Nais to:

 • zmniejszenie rotacji pracowników poprzez podniesienie ich poziomu satysfakcji i zaangażowania,
 • proste integrowanie zespołów,
 • łatwy dostęp do wszystkich faktur, raportów i statystyk online,
 • zautomatyzowany proces zarządzania budżetem ZFŚS,
 • zapewnienie pracownikom dostępu do katalogu z szerokim wyborem ofert.

Każdy manager może przyznawać pracownikom nagrody – indywidualne lub grupowe. Następnie sami decydują, na co przeznaczą otrzymany budżet. System oferuje dostęp do benefitów z kategorii takich jak m.in. sport i rekreacja, dla dzieci, moda, nauka czy kulinaria.

Ciekawymi opcjami, które wyróżniają Nails na tle konkurencji jest umożliwienie pracownikom robienia prezentów kolegom z pracy, a także organizowania zrzutek na dowolne cele, do których można zapraszać dowolne osoby. Zbiórka może dotyczyć np. urodzin znajomych czy też spotkania firmowego. Wszystko po to, aby umożliwić pracownikom jak najlepszą integrację.

6. Fitqbe – więcej niż tradycyjny system kafeteryjny

Fitqbe

Listę zamykamy stworzoną przez nas platformą Fitqbe, która nie jest wprost systemem kafeteryjnym, ale pełni funkcję integrującą takie systemy z realnymi potrzebami korzystających z nich pracowników oraz daje dodatkowy wachlarz funkcji menedżerom HR do lepszego wykorzystania kafeterii jako benefitu pracowniczego.
Fitqbe to innowacyjne narzędzie do zarządzania świadczeniami pozapłacowymi, które poza pakietem usług, które oferują standardowe systemy kafeteryjne, dodatkowo motywuje zatrudnione osoby do zaangażowania się w przeróżne inicjatywy firmowe.

Głównym wyróżnikiem platformy jest propagowanie aktywności sportowej wśród pracowników oraz integrowanie zespołów danej firmy poprzez zastosowanie elementów grywalizacji. Dzięki temu zapewnia im nie tylko możliwość wyboru najlepszych benefitów, ale także promuje zdrowy tryb życia, co przekłada się na ich stan zdrowia, motywację oraz zaangażowanie w codziennie obowiązki. Fitqbe łączy system tradycyjną kafeterię z usługami well-being i CSR, a do tego integruje się ze znanymi systemami kafeteryjnymi, pozwalając pracodawcy na całkowitą elastyczność w doborze benefitów dla swoich pracowników. Co więcej, jako jedyne tego typu narzędzie na rynku, na podstawie informacji o tym, jak poszczególne osoby korzystają z oferowanych im benefitów, umożliwia pracodawcy indywidualne dopasowanie oferty benefitów do każdego pracownika w zależności od jego zaangażowania i wyników w pracy.

Jak działa system kafeteryjny Fitqbe? Za spalone kalorie pracownicy otrzymują wyznaczoną liczbę punktów, które mogą wymieniać na ustaloną przez pracodawcę kwotę. Sami decydują, na co chcą wydać zgromadzony przez siebie budżet.

Kafeteria Fitqbe daje trzy możliwości wymiany punktów i to od pracodawcy, a następnie pracownika zależy, którą z nich wybiorą:

 1. Vouchery – umożliwiają pracownikom korzystanie z dowolnie wybranych przez siebie świadczeń.
 2. CRS – pracownicy mają także możliwość przekazania zebranego budżetu na cele charytatywne. Mogą zgłaszać do akceptacji własne inicjatywy, w które chcą się zaangażować lub wybrać coś z tego, co zaproponował ich pracodawca. Firma ustala widełki kwot, jakimi poszczególni pracownicy będą mogli wesprzeć wskazany cel. Wprowadzenie elementów CSR to wyróżnik, którego nie znaleźliśmy w żadnym z wyżej wymienionych systemów konkurencyjnych.
 3. Gratyfikacja finansowa – wynagrodzenie pieniężne, będące nagrodą za ich zaangażowanie w inicjatywy sportowe. Pracodawca korzystający z platformy Fitqbe otrzyma dostęp do raportów na temat poszczególnych pracowników, gdzie znajdzie informacje na temat zebranych przez nich punktów. To ułatwienie z pewnością pomoże utrzymać kontrolę nad budżetem firmy.

Platforma Fitqbe oferuje cały wachlarz świadczeń pozapłacowych z uwzględnieniem dziedzin takich jak: fundacje, sport, kultura i rozrywka, restauracje i catering, odzież, medycyna i zdrowie, suplementy i odżywki. Chcąc dopasować się do potrzeb Klientów, ich pracowników oraz ciągłych zmian na rynku – wciąż poszerza swoją ofertę benefitów.

Wraz z nadchodzącym rynkiem pracownika, w Polsce powstaje coraz więcej narzędzi, umożliwiających sprawne zarządzanie benefitami pracowniczymi. Jako pracodawca powinieneś dobrze zapoznać się z ofertami poszczególnych firm i wybrać opcję, która zapewni najwięcej korzyści zarówno zarówno tobie, jak i twoim pracownikom, a dodatkowo pozwoli się wyróżnić twoją firmę na tle konkurencji.

 

 

 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), czytaj więcej.